Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Струшката полиција трага по 18-годишна девојка од Лабуништа чиј татко пријавил дека се оддалечила од домот

Струга, 18. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти февруари 2024 година, во 10:00 часот во Полициската станица во Струга, 50-годишно лице од струшкото село Лабуништа пријавило дека од домот се оддалечила неговата 18-годишна ќерка.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука