Избор ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

ФТУ Охрид домаќин на летна школа за професионалци од осигурителната индустрија

Охрид, 19. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Охридскиот Факултет за туризам и угостителство (ФТУ) ќе биде домаќин на првата летна школа за професионалци од осигурителната индустрија организирана од страна на Асоцијацијата за ризик и осигурување на Источна Европа (EERIA).

Станува збор за интензивна и интерактивна петдневна програма која го забрзува вашето разбирање и владеење на осигурителните бизнис. Програмата го истражува секое прашање преку употреба на студии на случај од реалниот свет и отворена дискусија со гости предавачи, велат од асоцијацијата.

– Усовршете ги деловните модели на осигурување, регулаторните прашања и новите стратегии за да донесувате подобри одлуки за вашата организација. Вие го апсорбирате знаењето и го преведувате тоа знаење и директно го пренесувате во пракса, Оваа интензивна програма ви дава овластување со знаење и вештини за да ги процените придобивките и предизвиците на осигурителните деловни модели и регулативи за вашата организација и вашиот финансиски екосистем, додаваат од EERIA.

Летната школа ќе се одржува од 1-ви до 5-ти јули. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука