Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: Пријава за лице од охридско село кое физички ја нападнало сопругата

Охрид, 19. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 18-ти февруари 2024 година, во 05:45 часот, во СВР Охрид е пријавено дека 47-годишно лице од охридско село, во семејниот дом, физички ја нападнал неговата сопруга.

– Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука