ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ТОП ВЕСТИ

Македонија може: СИТЕ ЗА ЛЕОНИД!

Скопје/Охрид, 20. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Донирај од срце за Леонид да се врати во училишните клупи, стои во апелот објавен на социјалните мрежи, откако Фондот за здравство го одби барањето за лекување на Леонид Индов во Виена.

– Леонид има тешка повреда на ‘рбетниот столб и потребно му е итно лекување со рехабилитација во специјализирана здравствена установа, стои во апелот.

Сите кои се во можност да помогнат, истото можат да го направат на следните начини:

Телефони за донации – Телеком 143-118 и А1 143-500

Жиро сметка: 210-7000006805-91 НЛБ Банка

Линк за GoFundMe

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука