Економија Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Се отстрануваат типизираните куќарки од Градскиот плоштад

Охрид, 21. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Екипи на локалните Јавни претпријатија, утрово започнаа со отстранување на типизираните куќарки од Градскиот плоштад, на потегот околу споменикот на „Св. Климент Охридски“.

Истите беа поставени за време на новогодишните празници и се користеа како привремени објекти во кои се продаваа прехранбени производи.

За нивно нормално функционирање беа обезбедени и соодветни услови за безбедно работење, како довод на електрична енергија и поврзување со водоводната мрежа. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука