Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Познати добитниците на буџетски средства за спорт и рекреација за 2024 година

Охрид, 21. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – Градоначалникот на Охрид, д-р Кирил Пецаков, ги донесе решенијата за распределба на буџетски средства за спорт и рекреација за 2024 година.

Истите се по јавен повик за распределување на буџетските средства од програмата за спорт и рекреација од буџетот на општина Охрид за 2024 година за финансирање програми од спортски клубови, спортски здруженија, спортски манифестации, спортисти, други правни лица од областа на спортот на територијата на Општина Охрид бр. 09-41/2 од 03.01.2024 година.

Повеќе информации ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука