Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Од денеска крстарење до Св. Наум со брод „Армада“

Охрид, 2. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – Од денеска, ексклузивно крстарење до манастирот Св. Наум со брод „Армада“.

– Местата се ограничени, погрижете се да резервирате билет на време. Манастирот Свети Наум е место кое мора да се посети додека сте во Охрид. Поаѓањето е од главното пристаниште во 10:15 часот, но има опција за подигање од други локации, пред некои од хотелите. Сепак, ова мора однапред да се резервира со едноставен повик или порака. Нашата прва станица ќе биде во музејот „Заливот на коските“ и можете да отидете и да го посетите музејот. Влезниот билет не е вклучен и чини 150 денари (плаќате на влез). Посетата на музејот е незадолжителна, доколку не сакате да одите таму, можете да почекате на бродот. Крстарењето до манастирот е приближно 1 час и 20 минути во еден правец. Откако ќе пристигнете, ќе има доволно време да ја посетите црквата Св. таму, или едноставно уживајте во некое време на плажа-таму долу, информираат од „Армада“.

Поаѓањето назад е во 15:15 часот (пристигнување на пристаништето Охрид околу 16:30 часот) – во периодот мај, јуни и септември. Во 15:45 часот (пристигнување на пристаниште во Охрид околу 17:00 часот) – во периодот јули и август. Цена на билет 20 евра по лице (1.200 денари).Бродот „Армада“ е опремен со најнова технологија за навигација и EU стандарди. Со надворешна и внатрешна палуба и капацитет од 80 места, „Армада“ е вистински бисер на Охридското Езеро и совршено место за вашите приватни забави и настани. Паметен брод за незаборавни крстарења и поглед кон древниот Охрид од еден поинаков агол. Двата барови ви се на располагање, а на барање и опција за кетеринг по ваш избор. Удобност за моменти кои не се забораваат. Ноќни забави, свадби и корпоративни настани – коктели и ручек или вечера на брод, состаноци во мини конференциската сала. Дневни крстарења до манастирот „Св. Наум“, единствениот „Adventure cruise“, незаборавното крстарење на зајдисонце, организирани групни крстарења или приватни крстарења.

контакт:

armada.mk / boat@armada.mk

Телефон: +38975420401

Повеќе информации и на профилите на социјалните мрежи: Facebook и Instagram, како и на Tripadvisor.

Feel the difference, cruise with ARMADA

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука