ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Подај рака ТОП ВЕСТИ

Подај рака: Повик за помош на охриѓанката Ружица Јанеска

Охрид, 13. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – Пред три седмици нашата мајка доби голем мозочен удар којшто направи сериозни животозагрозувачки компликации, порачаа од семејството на охриѓанката Ружица Јанеска.

– Во моментов се наоѓа на интензивно лекување во Систина. Како семејство имаме потреба од финансиска помош, бидејќи цените на третманот се многу високи. Замолуваме да донирате во рамки на можностите, да ни помогнете и да споделувате, додаваат од нејзиното семејство.

Сите кои се во можност можат да донираат преку телефонскиот број на Телеком 143 113, преку платформата на ecrowd.mk или преку уплата на следните начини:

име: Александар Јанески

жиро сметка: 250500022148969

цел на дознака: Донација за лекување на Ружица Јанеска

name/surename: Aleksandar Janeski

IBAN Code: MK07250780005754985

Swift: INSBMK22

Bank name: Sparkasse Banka A.D. Skopje. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука