Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Билтен на СВР Охрид: 24-годишна охриѓанка физички нападната во Струга

Струга, 13. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти мај 2024 година, во 20:00 часот, на улицата „Мите Димоски“ во Струга, 30-годишно лице физички нападнало 24-годишна девојка, двајцата од Охрид.

– По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука