Избор Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Казни за 15 лица во Охрид и 42 во Струга кои управувале возила со брзина поголема од дозволената

Охрид, 13. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти мај 2024 година, во периодот од 14:00 до 20:00 часот на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени сообраќајни контроли во патниот сообраќај.

– Притоа, полициските службеници, затекнале и санкционирале 76 возачи, кои во и надвор од населени места управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената, од кои 15 во Охрид, 42 во Струга, 12 во Кичево и 7 во Дебар, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука