Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Јавен повик за организирање Јавна анкета и Јавна презентација за нацрт ДУП за УЗ 12 УБ 12.3 опфат 2

Охрид, 13. мај 2024 (ОХРИДПРЕС) – Врз основа на член 27 став (5) и член 50 од Законот за локална самоуправа („Сл. весник на РМ“ бр. 05/02) и член 34 од Статутот на Општина Охрид („Сл. гласник на општина Охрид“ бр. 08/07, 01/08, 10/10, 05/11, 09/14, 14/14, 10/19 и 15/20), а во врска со член 27 став (5) и член 50 од Законот за урбанистичко планирање („Сл. весник на РСМ“бр. 32/20 и 111/23), Градоначалникот на Општина Охрид, упатува Јавен повик за организирање Јавна анкета и Јавна презентација за нацрт ДУП за УЗ 12 УБ 12.3 опфат 2.

Повеќе детали ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука