Избор Охрид

Пренуркување на Охридското Езеро – редок проект во меѓународни рамки (Фото)

Охрид, 28. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Нуркачите од Македонија и Албанија, кои започнаа со реализирање на проектот за пренуркување на Охридското Езеро, предходно имаа дефиле низ Охридската чаршија.

nurkacidefile2

nurkacidefile3

Охриѓани и туристите, кои денес беа на крајбрежјето на Охридското Езеро, ги поздравија нуркачите и им посакаа успешна реализација на проектот.

nurkacioprema1

nurkacipodgotovki1

nurkacipodgotovki2

nurkacipodgotovki3

nurkacipodgotovki4

nurkacipodgotovki5

Проектот ќе трае во наредните 3-4 месеци, а предвидено е просечно дневно да се нурка од 90 до 120 минути. (Крај)

nurkacitrgnuvanje1

nurkacitrgnuvanje2

nurkacitrgnuvanje4

nurkacitrgnuvanje5

nurkacitrgnuvanje6

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука