Избор Охрид Празници

Литургија во манастирот Свети Стефан за празникот

Охрид, 3. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми Јануари ќе се служи литургија во чест на Светиот првомаченик и архиѓакон Стефан.

Во манастирот Свети Стефан со почеток во 16 часот ќе има празнична вечерва Бофослужба во слава и чест на светецот.

На 9-ти јануари, пак со почеток во 8 часот во манастирот ќе се служи Света божествена литургија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука