Избор Охрид

Снежната покривка во Охрид е 11 сантиметри

Скопје/Охрид, 10. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Снежната покривка во Охрид изнесува 11 сантиметри.

Утрово беа измерени -12 степени. Во текот на денот температурата ќе се искачи до -3 степени.

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен интензитет. Ќе дува умерен северен ветер. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука