Струга

Музичарите кои синоќа настапија на Вевчански карневал добија пасоши (Фото)

Струга, 13. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Оригинални Вевчански пасоши добија членките на српкиот музички бенд „Фрајле“, дуото ДНК и членовите од групата Нокаут.

vevcani3

Вевчани е единствената општина во Македонија која има своја сопствена банкнота и локален пасош. За пасошот, кој содржи посебен жиг, важи правилото меѓу вавчанци, дека без него не може да се влезе на нивна територија.

vevcani2

Музичарите синоќа настапија на сцената во Вевчани, како најава за денешните главни случувања. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Општина Вевчани

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука