Избор Охрид

Дефект на водоводна линија во населбата „Христо Узунов“

Охрид, 13. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Од Меѓуопштинското јавно претпријатие „Проаква“, Работна единица „Водовод“ Охрид, ги информираат граѓаните дека настанал дефект на водоводна линија во населбата „Христо Узунов“.

Жителите од околните улици ќе бидат без вода сè до 14 часот.

Дефектот настанал поради пукната цевка.

Екипите на претпријатието се на терен и работат на отстранување на дефектот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука