Избор Охрид

Утрово во Охрид снежна покривка од 2 сантиметри

Охрид, 19. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Утрово во Охрид Управата за Хидро Метеоролошки Работи измери 2 сантиметри снежна покривка.

Врнежите денеска ќе бидат во тенденција на слабеење, а попладне ќе престанат.

За разлика од минатиот бран врнежи, овој пат снегот беше доста повлажен, а со тоа и потежок. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука