Економија Избор

Сезонска распродажба во салоните на „Гир Риг“

Охрид, 1. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Салоните за мебел „Гир-риг“ повторно нудат супер-атрактивна акција, на барање на своите ценети потрошувачи.

– Во периодот од 01.02. до 11.02.2017 година нудиме дополнителен попуст од 5% на веќе намалените цени на целокупниот асортиман во нашите салони во Охрид, Битола, Кичево и Струга. Искористете ја акцијата, која е наш подарок за лојалноста на нашите потрошувачи. Ќе добиете: реални попусти, неверојатно ниски цени, врвна услуга, бесплатен транспорт и монтажа во Вашиот дом, квалитет од докажани домашни и европски производители, порачуваат од „Гир Риг“.

girrigfevruari2017Сите производи ги доставуваат и монтираат во Вашиот дом, бесплатно на целата територија на Република Македонија. Компанијата е препозната како бренд на кој охриѓани му веруваат и често своите домови и деловни простории ги опремуваат токму со производи од широкиот асортиман врвен мебел од најпознатите домашни и странски производители. Салонот во Охрид започна со работа во 1994 година. „Гир Риг“ располага со најширок асортиман мебел од домашни истрански производители. Од 2004. година работи во сопствени простории на преку 2.500 м2. Во 2009. година е отворен салонот во Битола. Само две години подоцна салонот за мебел „Гир Риг“ беше прогласен за најпопуларен на територијата на Битола, каде компанијата денес поседува сопствен модерен салон на преку 500 м2. Во 2013 година, „Гир Риг“ отвори салон на над 1.000 м2 во Кичево, а во ноември 2016-та година во Струга беше отворен првиот „Sleep Shop“ или специјализирана продавница за системи за спиење. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука