Избор Охрид

Последен ден од екстерното тестирање за матурантите

Охрид, 3. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денес се последните тестирања од екстерната проверка на знаењата на матурантите.

Зависно од распоредот, за некои матуранти тестирањето заврши вчера, додека дел од нив уште денес ќе треба да го покажат своето знаење по одделни наставни предмети.

Со тестирањето се опфатени сите ученици во завршни години во средното образование.

Прелиминарните резултати ќе бидат објавени на 7 февруари 2017. Учениците кои ќе имаат приговор, ќе можат да се обратат писмено до Државниот испитен центар. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави