Избор Охрид Хроника

Оштетени просториите на охридската пожарна

Охрид, 8. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во полициската станица во Охрид, командирот на Територијалната противпожарна единица Охрид, пријавил инцидент.

Во гаражните простории, плочките во тоалетот, по вратите од кулата, спалната соба, тоалетото, кујната и на металните и дрвени ормани во Територијалната противпожарна единица во Охрид, непознат сторител со маркер испишал графити со недолична содржина.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука