Избор Охрид

Променливо облачно време со сончеви периоди

Охрид, 11. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денес времето ќе биде облачно со подолги сончеви периоди.

Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Дневните температуриќе бидат во интервал од 2 до 11 степени.

До понеделник ќе се задржи променливо облачно време. Од вторник облачноста ќе се намали и ќе преовладува претежно сончево време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука