Избор Хроника

Пијан охриѓанец во локал го нападнал обезбедувањето

Охрид, 13. февруари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Поднесена е кривична пријава против 23-годишниот охриѓанец О.М. поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство” и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 21-ви јануари годинава, во утринските часови во кафе бар на улицата „Партизанска” во Охрид, пријавениот под дејство на алкохол побарал да биде послужен со пијачка. Упатил закани кон сопствениците на објектот, кои во моментот не биле присутни во објектот. Вработените го повикале лицето К.Р. (40) од Охрид, кој работел како обезбедување на објектот. Пријавениот физички го нападнал К.Р. и уништил дел од инвентарот.

Откако бил изваден надвор од објектот, со тврд предмет го скршил стаклото од влезната врата. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука