Избор Охрид

Сончево и ветровито време

Охрид, 2. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денеска времето ќе биде претежно сончево и посвежо со умерен ветер од северен правец.

Дневната температура во Охрид ќе се движи од 10 до 13 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево и потопло со дневни температури од 13 до 16 степени. За време на викендот исто така ќе имаме сончево и топло време со повисоки температури. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука