Избор Охрид

Црвен крст Охрид ќе додели признанија на најзаслужните крводарители

Охрид, 17. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Општинската организација на Црвен крст од Охрид денес ќе го одбележи Денот на крводарителството во Република Македонија.

Ќе се организира свеченост на која ќе бидат доделени признанија, плакети и благодарници на повеќекратни крводарители, поединци, фирми и институции кои допринеле за развојот и уанпредувањето на крводарителството во општините Охрид и Дебарца.

Настанот ќе се одржи денес во просториите на Црвен крст Охрид со почеток во 13:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави