Економија Избор Охрид

Хотели „Метропол“ со добивка од 12 милиони денари ја завршија 2016 година

Охрид, 27. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Според Годишниот биланс на успех на Македонската берза, Хотели „Метропол“ АД Охрид прикнижи добивка од 12 472 000 денари.

Во периодот јануари – декември 2015 година, компанијата прокнижи 26 456 000 денари.

Вкупните приходи од продажба заклучно со 31. декември 2016 година достигнаа 136 239 000 денари, додека една година предходно изнесуваа 159 309 000 денари.

Хотели „Метропол“ располагаат со три хотели. (Крај)

извор: bi.mk/МК Берза фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука