Избор Охрид

Сончево време во текот на целиот ден

Охрид, 28. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денес е вторник, 28 март 2017 година, 87-от ден во годината. Сонцето изгреа во 06:19, а ќе зајде во 18:58 часот. Денот ќе трае 12 часа и 39 минути.

Денес преовладува ведро и постудено утро со утрински температури кои се под просекот за овој период од годината. Локална облачност има во крајните југозападни предели која веќе се намалува.

Во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на максималните температури. Ќе дува доумерен слаб североисточен и северозападен ветер.

Дневната температура во Охрид до 14 степени. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави