Спорт

Формирани четвртфиналните двојки во ракометната Лига на Шампиони

Виена, 3. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Фленсбург ќе бидат противникот на Вардар во четвртфиналето, во Лигата на шампиони.

Покрај германскиот клуб осминафиналето го минаа ПСЖ, Пик Сегед, Веспрем, Кил и најголемото изненадување Монпелје. Француската екипа успеа во двомечот, со две победи да го елиминира европскиот првак Кјлеце.

Во четвртфиналето од Лигата на шампионите ќе играат: Фленсбург-Вардар, Кил-Барселона, Монпелје-Веспрем и Пик Сегед-ПСЖ. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука