Спорт

Роналдо и Нејмар го пропуштаат „Ел Класико“?

Мадрид, 11. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Реал Мадрид и Барселона, Кристијано Роналдо и Нејмар, поради неспортско однесување, би можеле да го пропуштат најголемото дерби на шпанскиот фудбал.

Двајцата неспортски се однесуваа кон главните судии на натпреварите Реал-Атлетико и Малага-Барселона.

Роналдо исфрустриран од резултатот во дербито против Атлетико, во финишот на мечот влезе во вербален дуел со судијата Де Бургос, додека Нејмар, во поразот на Барселона од Малага,доби црвен картон и во моментот кога го напушташе теренот, иронично ракоплескаше кон четвртиот судија. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука