Економија Избор

Уживајте во морскиот вкус оваа сабота во „Тамаро“

Охрид, 14. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Охридските „Тамаро“ маркети, во чест на најголемиот христијански празник Велигден, во сабота организираат забава и можност да уживате во нешто невообичаено.

– За прв пат во Охрид, во „Тамаро Лимит“ и „Тамаро 6“ маркетите (кај фабриката „Братство“), организираме супер вкусна акција. Пред новиот Хард дисконт на „Тамаро“ ќе се одржи акција и подготовка на вкусна морска храна. Со пијалок, пробајте вкусна сабјарка долга еден 1 метар и 70 сантиметри, порачуваат од „Тамаро“.

sabjarkatamaroМини забавата ќе започне во 19:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави