Избор Охрид Хроника

Сообраќајка на „Железничка“, едно возило удри во барака покрај патот

Охрид, 15. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Возило заврши во една од бараките наспроти поранешната фабрика „Илинден“, во сообраќајката која се случи доцна попладнево.

Очевидци за Супер радио информираат дека во незгодата учествувале две возила, од кое едното завршило во една од бараките покрај патот.

Инцидентот се случи на улицата „Железничка“ нешто после 18:00 часот. До овој момент нема информации за повредени лица, а во инцидентот е предизвикана значителна материјална штета. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука