Избор Охрид

Денес променливо облачно време со температура до 18. степени

Охрид, 16. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места нестабилно со поројни врнежи од дожд (локално над 25 л/м2) и појава на грмежи. Ќе дува умерен југозападен, а кон крајот на денот и ноќта засилен северен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 18. степени.

vremenska16042017– Кон крајот на денот, ноќта према понеделник и во понеделник се очекува засилен северен ветер, кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата. И во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, особено претпладне а кон крајот на денот и ноќта према вторник облачноста ќе се намалува, но ќе се задржи ветровито и посвежо, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: Метео

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука