Спорт

Раул Гонзалез го објави списокот, Борко Ристовски се враќа во репрезентацијата

Скопје, 20. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез го објави поширокиот список за престојните квалификациски натпревари со Исланд, на него е и Борко Ристовски кој беше изоставен од Лино Червар.

Раул Гонзалез го објави првиот список како селектор на Македонија, пред нашите ракометари се два квалификациски дуели со Исланд за Европското првенство во Хрватска 2018. На 4. мај играме во Скопје, а три дена подоцна гостуваме во Рејкјавик.

rakometari spisok

Во составот се враќа Борко Ристовски, а повторно на списокот се и Ацо Јоновски и Немања Прибак. Нови имиња се Дарко Димитриевски, Костадин Петров и Владо Недановски. (Крај)

извор: Мкд.мк фото: архива

 

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука