Спорт

Екипите на Њукасл и Брајтон нови прволигаши во Англија

Њукасл, 25. април 2017 (ОХРИДПРЕС) – Екипата на Њукасл, по една сезона мината во Чемпионшип дивизијата, од следната сезона ќе се врати во Премиер лигат

Њукасл во 44.коло, во втората лига на Англија го победи Престон со 4-1,и  обезбеди една од првите две места кои водат до директен пласман во Премиер лигата.

Покрај екипата која ја предводи шпанецот Рафаел Бенитез, директен пласман во Премиер лигата изборија и фудбалерите на Брајтон. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука