Избор Охрид

Охрид домаќин на првиот меѓународен инспиративен фестивал „Just Me“

Охрид, 26. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Центарот за бизнис психологија „Системски & НЛП“ во соработка со меѓународни професионалци, деновиве во Охрид организира инспиративни работилници.

Работилниците ќе се одржуваат од денес до 28-ми мај во хотел „Гранит“ во Охрид и ќе бидат под мотото „Just Me“.

Предавачи ќе бидат меѓународни тренери. Организаторите најавуваат дека фестивалот е наменет за сите љубопитни трагачи и за останатите кои што чувствуваат потреба за промена, за оние кои што сакаат активно да се вклучат во креирањето на својот живот, да ги оставарат своите лични и професионален цели. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука