Избор Охрид

Супер радио и OhridSUPERSTAR дел од „Охрид трчаТ“ со поддршка на лицата со ретки болести

Охрид, 4. јуни 2017 (ОХРИДПРЕС) – Екипа на Супер радио и претставници на шоуто OhridSUPERSTAR денеска беа дел од „Охрид трчаТ“ во знак на поддршка на лицата со ретки болести.

Дел од трката беа победничката на шоуто OhridSUPERSTAR, Ирма Гогова, финалистката Билјана Буџакоска, како и членови од жирито.

JovicaKaraliSuperstarЕкипа на Супер радио предводена од DJ Regie Rules беше задолжена за музичкиот дел на програмата, а радиото и порталите од групацијата, периодов наназад медиумски комплетно го поддржа и покри овој настан. (Крај)

извор: ОхридПрес   фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука