Избор Струга Хроника

Настрада работник во каменолом на Јабланица

Охрид, 20. јуни 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид, вчера околу 15:00 часот бил донесен починат 61-годишниот В.М. од Струга.

– Тој бил вработен во фирма, кој изведувал работи во каменоломот на местото викано „Стрижак“ на планината Јабланица. Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициската станица од Струга. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука