Избор Хроника

Холандски турист почина од срцев удар во Св. Наум

Охрид, 23. јуни 2017 (ОХРИДПРЕС) – 66-годишниот Р.Ј.А. од Холандија, вчера околу 15:00 часот почина во комплексот „Св.Наум“ во Охрид.

Констатирана е смрт без траги на насилство, а најверојатно смртта настапила како последица од срцев удар. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот нема да се врши обдукција. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука