Избор Култура Охрид

Во Галерија Робевци вечерва изложба на Емилија Персу од Романија

Охрид, 30. јуни 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во Галерија „Робевци“, вечерва во 20:00 часот ќе биде отворена изложбата Внатрешна градина на ликовниот уметник и дел од авангардната генерација на уметници од Романија, Емилија Персу.

На изложбата ќе биде преставен најновиот циклус дела на авторот изработени на платно во комбинирана техника. (Крај)
извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука