Избор Охрид

Повторно земјотрес во Охрид, најсилен досега

Охрид, 3. јули 2017 (ОХРИДПРЕС) – Продолжува да се тресе охридското тло, попладнево со најсилен интензитет од 18-ти јуни од кога Охрид го тресат серија земјотреси.

Според податоците земјотресот е регистриран во 13.18 часот со интензитет од 5 степени според Рихтеровата локална магнитуда.

Visokodrvo

Епицентарот на земјотресот е на 5 километри североисточно од с. Косел, кај месноста Високо дрво, на длабочина од 10 километри. Земјотресот предизвика огромна загриженост и паника кај граѓаните. (Крај)

извор: ОхридПрес   фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави