Избор Охрид Хроника

Давеник спасен од водите на Охридско Езеро

Охрид, 30. јули 2017 (ОХРИДПРЕС) – Едно лице е спасено од давење во водите на Охридското Езеро попладнево на плажа во комплексот „Горица 1“.

Екипа на Брзата помош итно го пренела лицето од плажата во Општата болница во Охрид.

Неофицијално, станува збор за помладо лице кое претходно скокнало од мост на плажата и при инцидентот се здобило со повреди на главата. (Крај)

извор: Охрид1 фото: Охрид1

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука