Избор Охрид

Пожар од другата страна на езерото (Фото)

Охрид, 1. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Читатели на Супер радио и OhridPress попладнево испратија фотографии од пожар кој гореше од другата, албанската страна на езерото.

Според фотографиите, пожарот е во планинскиот дел, а истиот бил локализиран нешто после 19:00 часот.

pozaralbanija2Во моментов во државата се активни неколку пожари, а се` уште не е комплетно санирана струшката депонија, која исто така претставуваше грда слика за туристите и сериозна опасност за здравјето на граѓаните кои живеат на овој дел на езерото. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави