Избор Струга Хроника

Пожар во куќа во струшко Радолишта

Струга, 18. септември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Вчера, околу 14:00 часот настанал пожар во семејната куќа на 61-годишниот И.О од струшко Радолишта.

– Пожарот првично настанал во просторија на првиот кат во која имало шпорет на дрва кој бил запален, при што оганот се проширил во поткровјето, каде оштетена била покуќнината, мебелот и стаклата од балконските врати, информираат од МВР.

Причината за настанувањето на пожарот и материјалната штета дополнително ќе бидат утврдени. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука