Избор Охрид

Нов дожд, стари проблеми, има ли решение за „Коста Абраш“? (Фото)

Охрид, 1. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Силниот дожд кој врне скоро цела вечер во Охрид, повторно предизвика сериозни проблеми за жителите од стариот дел на градот.

Тие, но и сопствениците на угостителските објекти, кои се наоѓаат на овој исклучително атрактивен дел на градот, со право се револтирани, поради немањето одговор за решавање на овој проблем, кој тлее веќе цела деценија.

Погледнете на што личеше овој дел на градот после последниот дожд.

dozdakvarius2

извор: ОхридПрес фото: Аквариус

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука