Спорт

Манасков останува во Веспрем до 2020 година

Веспрем, 24. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Македонскиот ракометар кој што настапува во тимот на Веспрем, Дејан Манасков потпиша нов договор со унгарскиот тим со траење до 2020 година.

Манасков мина една година во македонскиот шампион Вардар, по што замина во германскиот Рајн Некар, а изминатото лето се приклучи на Веспрем.

Во 21 натпревар за унгарскиот тим, македонскиот репрезентативец има постигнато 64 погодоци. (Крај)

извор: Спортм.мк фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука