Избор Охрид

Поставена подводната новогодишна елка во Охридското Езеро

Охрид, 23. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Клубот за подводни дејности „Охрид“ од Охрид и Нуркачкиот центар „Амфора“, во соработка на Сојузот за подводни активности на Република Македонија, денес по 16-ти пат ја накитија новогодишната елка под вода.

elkapodvoda3 elkapodvoda4DCIM104GOPROGOPR4965.JPGТрадиционално, и оваа година елката се постави во водата на Охридското Езеро, кај Музејот на вода, во Градиште.

elkapodvoda5DCIM104GOPROGOPR4932.JPGelkapodvoda7retki– Годинава учествуваа 10 нуркачи, а на најмладите им беа поделени новогодишни пакетчиња, спонзорирани од Нип „Нова Македонија“. Оваа година нуркачите китењето на новогодишната елка им го посветија на децата со ретки болести со желба за подобро здравје и надминување на проблемите, информираат организаторите. (Крај)

извор: Амфора фото: Амфора

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука