Избор Охрид Празници

Света архиерејска литургија по повод празникот „Крстопоклона недела“

Охрид, 11. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – По повод празникот „Крстопоклона недела“ денеска во црквата „Св. великомаченик Георги“ во Охрид, со почеток во 08:30 часот ќе се служи света архиерејска литургија, информираат од Дебарско-кичевската епархија. 

На литургијата ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави