Здравје Избор Охрид

Крводарителската акција во СОУ „Св. Климент Охридски“

Охрид, 20. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Црвен крст од Охрид следната недела ќе се одржи уште една акција за собирање на крв.

– Крводарителската акција ќе се одржи во вторник, на 26-ти јуни во просториите на СОУ „Св. Климент Охридски“ во Охрид, во периодот од 09:00 до 13:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука