Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Над 200 нови песни конкурираат за годинешното издание на „Охрид Фест – Охридски трубадури“

Охрид, 28. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – 26-то издание на фестивалот „Охрид Фест – Охридски трубадури“ ќе се одржи од 5-ти до 7-ми септември.

– Квалитетот ќе биде определбата на годинешното издание, открива уметничкиот директор Григор Копров, кој додава дека на конкурсот пристигнале околу 200 нови песни.

Копров напоменува дека на фестивалот годинава ќе имаат можност да настапат и двајца дебитанти. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави