Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

На охридскиот аеродром приведено лице од Косово со лажна патна исправа

Охрид, 29. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти јуни 2019 година, во 01:00 часот во СВР Охрид бил приведен и задржан 23-годишнито Л.Л. од Косово.

– На Граничниот премин Аеродром „Св. Апостол Павле“ во Охрид, при пасошка контрола било констатирано дека лицето на увид дало патна исправа на лице од селото Арачиново, скопско. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука