Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Денес во Охрид ќе слета првиот авион од Штудгарт на „Еуровингс“

Охрид, 1. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – На охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“ денес ќе пристигне првата група патници на летот Штудгарт-Охрид на авиокомпанијата „Еуровингс“.

Според најавите од ТАВ Македонија, авионот се очекува да слета во 09:25 часот.

На настанот ќе присуствуваат Алпер Ерсој, генерален директор на ТАВ Македонија, Томислав Тунтев, директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство и Живка Ангелоска, претседател на Советот на Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави